Wypoczynek w czasach koronawirusa

Żegluga na Optimistach jest doskonałą formą wypoczynku na świeżym powietrzu. Tylko na szkoleniu podstawowym dzieci korzystają z optimistów we dwójkę, na każdym innym stopniu zaawansowania każdy żeglarz i żeglarka otrzymują własnego optimista. W ten sposób młodzi żeglarze spędzają czas na świeżym powietrzu, wśród innych dzieci- ale osobno i pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Dodatkowo podczas zajęć mogą uczestniczyć opiekunowie- korzystając z innych wodnych aktywności, specjalnie przez nas przygotowanych.

Szkolenie Podstawowe

Cel.

Jesteśmy tu by dobrze się bawić i by pokazać, ze żeglarstwo to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. 

Stawiamy na wodną integrację i jeśi tylko będzie taka możliwość (COVID-19) zaznajomimy Cię  z żeglugą na SUP, Katamaranie i Fusion.  

Korzystamy głównie z optimistów polietylenowych i szkoleniowych laminatowych z odbojnicami- przez co praktycznie nie ma ryzyka uszkodzenia sprzętu.

 

Dla Kogo?

Żeglarstwo to dla Ciebie nowość, chcesz spróbować. Dla absolwentów półkolonii i wszystkich tych którzy żeglowali choć trochę w towarzystwie ale nie potrafią  prowadzić optimista samodzielnie. 

Osoby które nie żeglowały wogóle- szczególnie zapraszamy  w parach- przy pierwszym kontakcie z łódką warto mieć kogoś do pomocy;-)h

Szkolenie zaawansowane

Cel.

Zrobimy z Ciebie Żeglarkę/ Żeglarza. 

Nauczymy Cie nie tylko jak  poprawnie żeglować, włącznie z przygotowaniem jachtu jak, teorią, pracami bosmańskimi, przepisami.  80% zajęć  to praktyka.

Sprzęt z jakiego korzystasz różni się od optimistów z wodnej integracji- korzystamy z łódek laminatowych, każda łódka posiada przedłużkę rumpla, 

  

 

Dla Kogo?

Zakładamy, że masz za sobą pierwszy kontakt z żeglatswem. Być może jesteś absolwentem półkolonii lub zakończyłeś szkolenie podstawowe.

Rozumiemy że masz już świadomość jaką frajdę daje żeglarstwo i chcesz uczyć się samodzielnej, poprawnej żeglugi, przygotowującej Cię do patentu lub do szkolenia podstawowego.

 

Szkolenie regatowe

Cel.

Przygotowyjemy Cię do regat. Skupiamy się na tym jak żeglować szybko i jak wygrywać. Sprawdzimy czy masz w sobie żyłkę rywalizacji i czy To Ci się podoba. 

Żeglujemy na regatowych optimistach, tzw bolidach przeznaczonych do wysokiego sportu.

Minimalny czas szkolenia regatowego to 2 miesiące i kończy się udziałem w prawdziwych regatach. Zależy nam na dobrym przygotowaniu  zawodników i możliwym obniżeniu stresu z pierwszym startem.

 

Dla Kogo?

Znasz już optimista, potrafisz żeglować i chcesz pływać jachtem coraz szybciej. Nie boisz się rywalizacji.

Dajemi Ci w użytkowanie sprzęt o wysokiej wartości sportowej i materialnej. Chcemy by dobry sprzęt umożliwiał rozwijanie Twoich sportowych talentów. Oczekujemy też że potrafisz o sprzęt należycie zadbać