Duże metropolie, urokliwe portowe miasteczka, nietknięte cywilizacją zatoki. Lazurowe Wybrzeże przede wszystkim kojarzy się ze znanymi kurortami turystycznymi. Mniej osób zdaje sobie sprawę, że kryje również kilka cudów natury –  miejsc bez śladów działalności człowieka.

Charakter rejsu:

  • Port zaokrętowania leży w świetnym miejscu: na zachód znajdują się piękne zatoki, na wschód od niego leżą najbardziej znane turystyczne kurorty – niezależnie z jakiego kierunku dmie wiatr i tak mamy szansę na ciekawą żeglugę.
  • W każdym porcie i porciku infrastruktura jest zadowalająca.
  • znaleźć można też kilka zachwycających miejsc gdzie warto rzucić kotwicę.
  • Na Porqueroles warto ponurkować lub też wynająć rower by zjeździć rezerwat przyrody

Trasa:

FR_Lazurowe2
Port de Bormes Les Mimosas- Port Cross-  Saint Raphael- Monaco- Nicea/ Antibes/ Cannes-> Saint Tropez- Calanque d’en Vau/ Casiss- La Ciotat- Port de Bormes Les Mimosas

PLAN:

Dzień1. Port de Bormes Les Mimosas> [8Mm] Port Cross.
Przylot/ przyjazd + zaprowiantowanie, zaokrętowanie w Bormes Les Mimosas. Szybko postaramy się uciec z tego miejsca do Port Cross. To znacznie przyjemniejsze miejsce na nocleg;-) Stoimy na kotwicy- jeśli załoga preferuje pobyt w marinie do rana pozostaniemy w Bormes.

Dzień2. Port Cross> [30Mm] Saint Raphael> [40Mm]- Monaco
Nad ranem pożeglujemy do Saint Raphael (kotw), czeka nas szybkie zwiedzanie, wieczorem wypłyniemy w kierunku Monaco- tutaj chcemy dotrzeć nad ranem.

Dzień3. Monaco
Żegluga nocna i cały dzień zwiedzania niesamowitego miejsca. Postój w porcie

Dzień4. Monaco- [30Mm]- Nicea (kotw)/ Antibes/ Cannes
Będzie bardzo aktywnie. Tego dnia odwiedzimy Niceę lub Anties, czeka nas szybkie zwiedzanie tak byśmy wieczorem stanęli w Cannes.

Dzień5. Cannes> [25Mm] Saint Tropez
Krótka żegluga i kotwicowisko pod Saint Tropez. Tutaj postój wiązał by się z astronomiczną opłatą;-) Sami ocenicie czy warto tutaj jest dotrzeć;-)

Dzień6. Saint Tropez> [80Mm] Calanque d’en Vau> [5Mm] Calanque de Port-Miou> [10Mm] La Ciotat
Jeszcze nocą  pożeglujemy do Calanque d’en Vau. Zjawiskowa zatoka jest w cieniu głównych atrakcji Lazurowego Wybrzeża i chyba dlatego robi piorunujące wrażenie. Każdy nieobeznany z akwenem turysta nie spodziewa się tak urokliwych cudów natury.  Wieczór spędzimy w Calanque de Port-Miou lub pożeglujemy do La Ciotat.

Dzień7. La Ciotat>  [35Mm] Bormes Les Mimosas
Przez wyspy Porqueroles wieczorem dopłyniemy do portu Wyokrętowania.

Dzień8. Bormes Les Mimosas
Wyokrętowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *