Duże metropolie, urokliwe portowe miasteczka, nietknięte cywilizacją zatoki. Lazurowe Wybrzeże przede wszystkim kojarzy się ze znanymi kurortami turystycznymi. Mniej osób zdaje sobie sprawę, że kryje również kilka cudów natury –  miejsc bez śladów działalności człowieka.

Charakter rejsu:

  • Port zaokrętowania leży w świetnym miejscu: na zachód znajdują się piękne zatoki, na wschód od niego leżą najbardziej znane turystyczne kurorty – niezależnie z jakiego kierunku dmie wiatr i tak mamy szansę na ciekawą żeglugę.
  • W każdym porcie i porciku infrastruktura jest zadowalająca.
  • znaleźć można też kilka zachwycających miejsc gdzie warto rzucić kotwicę.
  • Na Porqueroles warto ponurkować lub też wynająć rower by zjeździć rezerwat przyrody

Trasa:

FR_Lazurowe2
Port de Bormes Les Mimosas- Port Cross-  Saint Raphael- Monaco- Nicea/ Antibes/ Cannes-> Saint Tropez- Calanque d’en Vau/ Casiss- La Ciotat- Port de Bormes Les Mimosas

PLAN:

Dzień1. Port de Bormes Les Mimosas> [8Mm] Port Cross.
Przylot/ przyjazd + zaprowiantowanie, zaokrętowanie w Bormes Les Mimosas. Szybko postaramy się uciec z tego miejsca do Port Cross. To znacznie przyjemniejsze miejsce na nocleg;-) Stoimy na kotwicy- jeśli załoga preferuje pobyt w marinie do rana pozostaniemy w Bormes.

Dzień2. Port Cross> [30Mm] Saint Raphael> [40Mm]- Monaco
Nad ranem pożeglujemy do Saint Raphael (kotw), czeka nas szybkie zwiedzanie, wieczorem wypłyniemy w kierunku Monaco- tutaj chcemy dotrzeć nad ranem.

Dzień3. Monaco
Żegluga nocna i cały dzień zwiedzania niesamowitego miejsca. Postój w porcie

Dzień4. Monaco- [30Mm]- Nicea (kotw)/ Antibes/ Cannes
Będzie bardzo aktywnie. Tego dnia odwiedzimy Niceę lub Anties, czeka nas szybkie zwiedzanie tak byśmy wieczorem stanęli w Cannes.

Dzień5. Cannes> [25Mm] Saint Tropez
Krótka żegluga i kotwicowisko pod Saint Tropez. Tutaj postój wiązał by się z astronomiczną opłatą;-) Sami ocenicie czy warto tutaj jest dotrzeć;-)

Dzień6. Saint Tropez> [80Mm] Calanque d’en Vau> [5Mm] Calanque de Port-Miou> [10Mm] La Ciotat
Jeszcze nocą  pożeglujemy do Calanque d’en Vau. Zjawiskowa zatoka jest w cieniu głównych atrakcji Lazurowego Wybrzeża i chyba dlatego robi piorunujące wrażenie. Każdy nieobeznany z akwenem turysta nie spodziewa się tak urokliwych cudów natury.  Wieczór spędzimy w Calanque de Port-Miou lub pożeglujemy do La Ciotat.

Dzień7. La Ciotat>  [35Mm] Bormes Les Mimosas
Przez wyspy Porqueroles wieczorem dopłyniemy do portu Wyokrętowania.

Dzień8. Bormes Les Mimosas
Wyokrętowanie.