bodo-tromsoBardzo powoli eksplorujemy północną Norwegię. Zamierzamy odwiedzić najciekawsze miejsca na Lofotach, zobaczyć zorzę oraz Wieloryby.
  CHARAKTER REJSU:
  • Pływamy głównie po zmroku;-).
  • Sporo czasu spędzimy w portach, zwiedzając i wybierając odpowiednie warunki do żeglugi.
  • Interesujące odwiedzane miejsca z dużym zapasem czasowym.

Mapa:

TRASA: Bodo> [50Mm]> Reine> [16Mm]> Ballstad[35Mm]> Svolvaer> [20Mm] Trollfjord> [30Mm]> Sortland> [45Mm]> Andenes> [75Mm]> Tromso

PLAN:

Dzień 1. Bodo
Zaokrętowanie i Zaprowiantowanie. Wyjście w morze uzależnimy od rzeczywistych warunków meteorologicznych.  Raczej wieczór spędzimy w uroczej marinie.

Dzień 2.  Bodo> [50Mm]> Reine
Przy dobrych warunkach po 12 godzinach będziemy w porcie;-) Przy niekorzystnej pogodzie możemy żeglować wzdłuż kontynentu.

Dzień 3. Reine
Zwiedzamy;-),

Dzień 4.  Reine> [16Mm]> Ballstad
Wypłyniemy przed wschodem, w porcie chcemy zacumować o świcie. Cały krótki dzień spędzimy w górach- znamy to miejsce dobrze;-)

Dzień 5.  Ballstad[35Mm]> Svolvaer
Liczymy na szybką żeglugę;-)

Dzień 6. Svolvaer> [16Mm]> Digermulen
Krótki odcinek pokonamy po zmroku.

Dzień 7. Digermulen [5Mm]> Trollfjord> [ 30Mm]> Sortland
Wstajemy przed świtem- czyli ok 7 rano. Wypływamy również przed wschodem słońca;-) Cały ” jasnydzień” zamierzamy spędzić w Trollfjordzie- w praktyce czasu będzie niewiele;-) Po zmroku dopłyniemy do Sortland;-)

Dzień 8. Sortland
Miejsce mniej ciekawe- ale dające duże możliwości podróżowania lądem. Postój planujemy wyłącznie ze względu na pogodę;-)

Dzień 9. Sortland> [45Mm]> Andenes
Raczej w porze nocnej przepłyniemy na wshodnią stronę Andoya. Dobrze byśmy o świcie byli pod Andenes- to będzie pierwsza szansa spotkania wieloryba.

Dzień 10. Andenes> [75Mm]> Tromso
Cały dzień szukamy wieloryba;-), wieczorem wypływamy w stronę Tromso

Dzień 11. Tromso
Wyokrętowanie