To najczęściej odwiedzany przez turystów kurort. Miasteczko liczy 450 mieszkanców i przyciąga zwiedzających aktywnym wulkanem – jednak znacznie latwiej dostępnym w porównaniu do sąsiedniego Stromboli. Każdy poradzi sobie ze spacerem na górę by spojrzeć w głąb krateru. Stąd rozpościera się zjawiskowa panorama na Wyspy Liparyjskie. Wulkan daje o sobie znać jedynie poprzez woń gryzących oparów siarki.  Miasteczko jest naprawdę małe – ale posiada  kilka bardzo urokliwych uliczek.

Nawigacja

Zacumować można w Porto di Levante. Cumujemy rufą z dziobem na kotwicy- najlepiej jest stanąć po północnej części zatoki- tu jest najmniejsze prawdopodobieństwo, iż wpływające promy zrobią nam krzywdę. Zdecydowanie odradzam kotwiczyć po południowej części zatoki.

Uwaga na promy- wpływając potrafią wytworzyć spore zafalowanie.

W bezwietrzne dni można zakotwiczyć po zachodniej stronie miejscowości Porto (Fimarole)- w zatoce Porto di Ponente.

Atrakcje

W porcie o aktywności wulkanu przypomina nieustający zapach siarki tj. zgniłych jaj;-) Samo miasteczko jest niewielkie i bardzo klimatyczne. Główną atrakcją na wyspie jest jednak sporej wielkości krater „Gran Cratere”. Ma on bardzo dużą podstawę, jednak wznosi się tylko na 391m a wejść można na 208m. Podejście jest łatwe i przyjemne- widok na wyspy Liparyjskie zachwycający.

Drugą atrakcją portu jet Vulcanello oraz Porto- gorące głazy znajdujące się tuż przy porcie.

Vulcano znajduje się w bardzo małej odległości od Lipari (4Mm) tak więc idealnie jest połączyć zwiedzanie obu miejsc jednego dnia.

Restauracje:  w ciągu sezonu przybywa tu mnóstwo turystów, tak więc o restaurację z dobrym jedzeniem jest stosunkowo łatwo, ceny jednak nie należą do najniższych.

Mapa

Galeria

« z 2 »

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.