To prawdopodobnie najmniejszy archipelag na Adriatyku, położony na północ od włoskiego półwyspu Gargano. Składa się on z trzech maleńkich wysp: Caprara, Nicola i S.Domino. Przy dobrej pogodzie warto tutaj zakotwiczyć choć na chwilę. Zdjęcia mówią same za siebie.

 

NAWIGACJA | PORT

Jeśli szukasz portu to źle trafiłeś- tutaj raczej zawsze liczysz na kotwicę;-) Dla miłośników stałego lądu są dwie dobre informacje- po 19:00 w obu portach można cumować- o ile jeszcze jest miejsce ( w weekend można o tym zapomnieć).

Dla zdesperowanych pozostaje kotwica oraz rufa do skał- przy odpowiednim wietrze bardzo się to sprawdza.

W zależności od kierunku wiatru jest kilka dobrych kotwicowisk- łatwo się zorientować które dają jakie schronienie. Zatoki:

San Domino: Na wschodzie najciekawsza jest Cala Degli Inglesi niestety jak podają niektóre locje nie da się stanąć w głębi ze względu na kotwicowisko- najlepiej się tu chronić od witrów z wschodnich- wówczas spokojnie można podejść rufą do lądu i zacumować do skał.

Spora część jachtów stoi na wschodniej stronie tuż przy wyspie Cretaccio. W obu zatockach na dnie czeka piasek;-) San Nicola nie oferuje ciekawych kotwicowisk. Caprara- ma jedno duże kotwicowisko- jednakże o skalistym dnie- tak więc ani pod wodą ani na lądzie nic specjalnie nas nie zachwyci. Zdecydowanie lepiej stanąć na zachodzie San Domino tj z widokiem na pozostałe wyspy- tuż pod wysokim klifem. Również głęboko, jednak przy brzegu środek zatoki przecina skaliste spłycenie. Główną atrakcją lądową jest zamek na San Nicola- wielu kojarzy się z południowym korsykańskim portem, stąd pasujący przydomek „Małe Bonifacio”. Po 19 zapraszamy do portu- wówczas promy już nie kursują.

ATRAKCJE:

Stare miasto przyciąga rzesze turystów. To właśnie tutaj znajduje się najwęższa w Europie (niektórzy twierdzą że na świecie) uliczka. Warto tutaj  pospacerować.

GALERIA:

Tremiti:

Caprara: Cala Dei Turci :

Caprara: Cala Srentino:

Nicola :
« 1 z 3 »
San Domino: Cala Degli Inglesi:

VIDEO:

 

LOCJA: