To antyczne miasto było siedzibą polityczną, naukową i kulturalną wyspy. Zniszczone przez Rzymian nigdy już nie odzyskało swojej pozycji i świetności. Klimat miasta  stale przyciąga turystów. Zobaczyć można katakumby San Giovanni, park i muzeum archeologiczne, to również świetne miejsce do wyprawy na Etnę lub zwiedzanie barokowego miasta Noto. Tutaj warto zatrzymać się na dłużej.

Nawigacja

Na północy miasta znajduje się stara marina. W niej cumują głównie prywatne jachty, jest nieco taniej i bliżej centrum. Nowa marina znajduje się od strony zatoki. Miejsca jest sporo przy pływających pomostach- stojąc na zewnątrz należy brać pod uwagę rozkołys pochodzący od małych promów. Bez problemu możemy zakotwiczyć w zatoce przy mieście, głębokość i dno idealne.

Atrakcje:

Targ Ortigia, park Latome de i Cappucini, Wybrzeże starego miasta, Amfiteatr w Parku Archeologicznym della Neapolis, Teatr. Jeśli Ci mało- zobacz film poniżej;-)

Galeria

Video

Linki

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.