To duże portowe miasto. Port nie zachwyca i buduje mylne wrażenie o okolicy. Stara część miasta jest nade wszystko warta zobaczenia- tu znajdziemy amfiteatr zbudowany przez Greków a rozbudowany później przez Włochów, jeśli nie udało nam się stanąć wcześniej to warto stąd pojechać do Taorminy.

Nawigacja

Możliwości postoju jest kilka. Na północ od starej części miasta oraz od głównego portu znajduje się nowoczesna marina. Płytkie wejście nie zachęca do wejścia przy silnym wietrze i sporej fali. Drugą możliwością jest postój w głównym porcie- tu na pewno będzie bezpiecznie. Marin jest kilka- najlepiej jednak wejść jak najgłębiej- unikniemy w ten sposób rozkołysu. W nieludzkich porach nie ma sensu wywoływać marinero przez radio, miejsce wybrać możemy sobie sami. Port może nie zachwycać, jednak nie rujnuje naszej kieszeni;-)

Atrakcje

Jak w dużym mieście- znaleźć można dosłownie wszystko.

Mapa

Galeria

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.