Wieś na południowym krańcu wyspy Senja w hrabstwie Troms w Norwegii. Skrollsvika leży w gminie Tranøy i ma ważne połączenie promowe z Harstad, przez Vågsfjorden.

Nawigacja

Do portu prowadzą dwie drogi podejściowe wśród skałek i wypłyceń. Samo podejście jest bardzo dobrze oznakowane nawet w nocy (pytanie czy nie lepiej wpływać właśnie w nocy). Basen portowy bardzo dobrze osłonięty, do wyboru dwa pomosty w lewo oraz w prawo od wejścia, a także stałe nabrzeże dla ciut większych statków. Róg basenu naprzeciwko wejścia za płytki.

Marina- zaplecze

Malowniczy port. Przy przeprawie promowej czerwony budynek norweskiego związku żeglarskiego. Czynny jedynie w sezonie. Brak sklepów czy restauracji.

Atrakcje

W pobliżu znajdują się dwa ciekawe szlaki górskie. Dodatkowo po krótkim spacerze można dotrzeć do starej bazy wojskowej, w której do dziś znajdziemy bunkry, koszary czy opuszczony sprzęt, który można zwiedzać. Zabawa na pół dnia. Warto zaopatrzyć się w latarkę podczas zwiedzania bunkrów.

 

Port zwiedził i opisał: Tomasz Strzyżewski 🙂

Mapa

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.