Jeden z dwóch portów na wschodnim wybrzeżu Majorki. Płytka, obszerna zatoka prowadzi do mariny. Tu amatorzy piaszczystych plaż znajdą coś dla siebie.

Nawigacja

Duża płytka zatoka prowadzi do stosunkowo płytkiego portu, przy mocnym wschodnim wietrze niekoniecznie będzie tutaj bezpiecznie. Przy południowych wiatrach kotwicowisko jest nieosłonięte (zatoka jest dość duża).

Marina- zaplecze

Spora marina, jednak stosunkowo płytka, jachtem o zanurzeniu powyżej 2,5m stanąć można jedynie przy stacji benzynowej – na wejściu. Za to zatocza jest bardzo obszerna, dno trzyma dobrze i patrząc po liczbie jachtów przed portem, opcja ta jest chętnie wykorzystywana. Dodatkowa atrakcja – nocne poszukiwanie jachtu pontonem.

Atrakcje

Plaże, plaże, plaże i knajpki wieczorem. Dla wytrwałych wycieczka w góry – wyjście drogą w stronę przylądka Cap Formentor (istnieje też szlak turystyczny, ale nie było nam dane odkryć skąd startuje). Platforma widokowa jest niesamowita. Największe wrażenie robi pionowe urwisko schodzące do morza. Dobre miejsce na podziwianie zachodu słońca. Wycieczka trwa ok. 3 h (chyba, że się załapie stopa ;))

 

Mapa

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.