Krótki postój można zaplanować w Xlendi Bay małej, spokojnej miejscowości turystycznej. Miejsce zawdzięcza swój urok nieskażonej przyrodzie. Stąd też jest całkiem blisko do Victorii-stolicy Gozo- jeśli ktoś planuje zwiedzanie lądem.

Nawigacja

Wpływając do zatoki należy odpowiednio ominąć południowy cypel, gdzie jest spore wypłycenie, jednak miejsce jest dobrze oznakowane. W wejściu wpływając widzimy zachodnią kardynałkę, która de facto umieszczona jest na północnym krańcu podwodnej skały. W praktyce wszyscy traktują ją jako odosobnione niebezpieczeństwo- mijając ją w bezpiecznej odległości z obu stron.

Kotwiczenie na głębokości ok. 10m, należy uważać na bojki.
W samej zatoce nie przewidziano miejsca dla jachtów, jednak na kotwicy da się tu stanąć. W zatoce pełno jest małych bojek- nie sprawiają one jednak wrażenia dobrze zakotwiczonych, w końcu trzymać mają małe rybackie łodzie.

Atrakcje

Restauracje- Ile hoteli tyle restauracji, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca;-)

Mapa

Galeria

 

Video

Linki

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.