Miastu koniecznie trzeba poświęcić więcej niż kilka godzin, dlatego proponuję by przed lub po rejsie zostać tu przynajmniej dwie doby dłużej i zwiedzić miasto oraz co ciekawsze miejsca na lądzie- czasu pozostanie w sam raz by wyrobić sobie własne zdanie o wyspie.

 

Nawigacja

Miejsc do postoju jest wiele, jednak najbardziej imponujące są dwa: Grand Harbor Marina i w Birgu oraz Msida Marina. Pierwsza ma królewską oprawę i takie też opłaty, druga jest bliżej centrum Valetty i jest znacznie tańsza. Przed wejściem do Msida Marina jest pływająca stacja benzynowa- to jedyne miejsce gdzie można zatankować paliwo. Informacje jakie można przeczytać w większości almanachów o budowie stacji w Grand Harbour Marina  są sprzeczne.

Marina- Zaplecze

1.Grand harbour Marina, położona w Birgu- luksusowa, jeśli nie masz zamiaru odwiedzać centrum Valetty- miejsce wydaje się być idealne.

2. Msida Marina
Długa bezpieczna marinka na 700 jachtów. Zaledwie jeden pirs przeznaczony jest dla gości, dlatego nie zawsze da się tu stanąć, najtańsze miejsce do postoju.
3. Royal yacht club Marina
Za zewnętrznym falochronie Msida Marina znajdują się 2 nowe pomosty RYC, znajdują one zastosowanie dla organizowanych regat oraz dla sezonowych gości. Cena postoju nie odbiega od kosztów w Grand Harbour Marina- plusem jest jednak bliskość centrum. Przy północnym wietrze duża fala gwarantowana- wówczas nie polecamy postoju.

4. Przed wejściem do Msida w Lazearetto Creek również znajduje się Marina, na wejściu do zatoczki można również kotwiczyć, tym samym ograniczyć wydatki.

Atrakcje

Tu znaleźć można dosłownie wszystko. W centrum trudno nie zadowolić nawet najbardziej wybrednych koneserów. Naprzeciw Grand Harbour Marina jest mała knajpka z naprawdę dobrym jedzeniem w przyzwoitej cenie.

Mapa

Galeria

« 1 z 2 »

Video

Linki

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.