Żeglując północną stroną wyspy Gozo koniecznie należy zakotwiczyć w przy najpiękniejszej piaszczystej plaży na Gozo- Ramla Bay. Właściwie piasek ma kolor złocisto- czerwonawy przez co plaża zwana jest lokalnie “Ramla il-Hamra”(Czerwoną Słoneczną Plażą). W okolicy znajduje się sporo ciekawostek historycznych, oraz słynna grota Kalypso- wg legendy przez 7 lat nimfa gościła w niej Ulysesa. 

Nawigacja

Piaszczysta zatoka gwarantuje dobre miejsce dla kotwicy na głębokości ok 10m.  Kąpielisko jest oddzielone od morza bojkami, jednakże ich ułożenie z sezonu na sezon ulega zmianie- czasem na ląd dostaniemy się pontonem tylko przy skałach od zachodniej strony, piaszczysta plaża jest oddzielona od morza liną bojek, innym, razem pozostawiona jest wyrwa w bojkach, tak by swobodnie desant mógł dopłynąć.

Atrakcje

Krystalicznie czysta woda i pomarańczowy kolor piasku tworzą niesamowicie piękny krajobraz 🙂

Mapa

Galeria

Video

Linki

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.