To jedno z najstarszych miejscowości na wyspach. Znaleziono tutaj kości sprzed 3600 lat przed Chtystusem. Dziś o długowieczności miasteczka przypominają dwa zamki i kościoły górujące nad zatoką: Ta’ Hagrat oraz Skorba (ten wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNCESCO). Aktualnie Mgarr jako miasteczko rolnicze słynie z przysmaków owocowych, morskich, oraz wina.

Nawigacja

Port jest bezpieczny i dobrze osłonięty, jednak przy wschodnich wiatrach możliwe jest spore zafalowanie. Tutaj możemy dokonać odprawy celnej jeśli przypływamy z kontynentu.

Ostatnimi czasy marina (z nazwy Gozo Marina) przeżywa rozkwit, wymieniono pomosty, budowany jest kompleks budynków zwiększający zaplecze socjalne dla żeglarzy.

Atrakcje

To stosunkowo małe miasteczko rozkwita w sezonie. We wrześniu większość lokali może już być zamknięta, jednak wtedy również można znaleźć ciekawe knajpki. Tuż nad portem przy drodze do kościoła jest maleńka piętrowa knajpka serwująca dobre jedzenie oraz fantastyczne drinki. W drodze na górę jest pizzeria którą warto polecić. Główną jednak atrakcją jest możliwość wycieczki do Rabatu- mamy kilka możliwości- podróż piętrowym maltańskim autobusem, komunikacją miejską lub wynajętym skuterem- WARTO.

Mapa

Galeria

Video

Linki

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.