Nawigacja
Port umiejscowiony na wschodnim brzegu Malty mieści się w północnej części zatoki o tej samej nazwie. Teoretycznie (tj. wg. map) jest płytko, dlatego mało jachtów wchodzi do środka. W praktyce jednostką o zanurzeniu 2 do 2,5m bezpiecznie da się wpłynąć i stanąć wewnątrz. Mapy Navionics w miarę dobrze obrazują głębokości.
Podejście-średnio trudne- należy pilnować głębokości by nie spadła poniżej 3m. Do portu należy lawirować między rybackimi łódkami.
Atrakcje
Klimat miasteczka jest wart tu przypłynięcia. Jedzenie – szczególnie to z morza jest smaczne, niedrogie i świeże!
Mapa
Galeria
Video
Linki
Ankieta
Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.
Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.