Wyspa Comino znajduje się pomiędzy Maltą a Gozo, jest ona poszarpana z licznymi zatoczkami i zatokami, od wschodniej strony znajduje się Błękitna Laguna, piaszczysta zatoka wypłycająca się do ok. jednego metra głębokości, nawet w pochmurny dzień poprzez światło woda przybiera iście karaibski kolor. Mnóstwo tu turystów, którzy są dowożeni małymi promami na wyspę, co nam żeglarzom psuje nieco unikalność miejsca, jednak koniecznie trzeba się tu zatrzymać.

Nawigacja

Błękitna laguna ma oddzieloną liną z bojkami część stanowiącą kąpielisko, tak więc do samych bojek jest wystarczająco głęboko. Są tu również ze 3 duże boje do których cumują małe promy, tak więc można je wykorzystać w przypadku postoju na noc. Na zachodniej stronie błękitnej laguny również jest interesująco- a dno równie piaszczyste, jednak należy uważać na skały.

Atrakcje

W błękitnej lagunie nie można liczyć na konkretny posiłek- w tym celu należy się udać do oddalonego o kilka mil portu Mgarr na Gozo.

Mapa

Galeria

Video

Linki

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.