Stolica Majorki. Tutaj warto przypłynąć. Warto zobaczyć: katedrę górującą nad miastem, królewską rezydencję Palau de l Amudiana, Basilica de Sand Feancesc- budowaną przez ok 100 lat oraz widok z twierdzy górującej nad miastem (Bosc de Bellver).

Możliwości postoju

Jeśli tylko się da proponuję zatrzymać się w w Marinie Królewskiej. Najprawdopodobniej jednak kierować się będziesz do stacji benzynowej, gdzie również znajdują się miejsca dla ”turystów”. Naturalnie postój w marinie królewskiej jest nieco droższy. Port jachtowy należy do największych (liczy kilka marin rozciągających się wdłuż wybrzeża). Warto zabrać rolki by szybciej przemieszczać się po marinie- również deptak wzdłuż plaży jest do tego przystosowany.

W pomniejszych portach należy uważać na kradzieże. Zdarzają się niejednokrotnie.

Warunki nawigacyjne

To duży, bezpieczny, szeroki port.

Atrakcje lądowe

Znajdziesz tu czego dusza zapragnie. Na kolację polecono Nam restaurację RiFiFi (w dzielnicy Porto Pi), ceny wysokie, ale na samo wspomnienie zupy rybnej … . Spacer po starym mieście obowiązkowy. Wzdłuż nabrzeża centrum rozrywkowe – knajpy, puby, dyskoteki.

Warto zobaczyć: Katedrę górującą nad miastem, Królewską rezydencję Palau de l Amudiana, Basilica de Sand Feancesc- budowaną przez ok 100lat. Port jachtowy należy do największych (liczy kilka marin rozciągających się na kilometry) warto zabrać rolki by szybciej przemieszczać się po marinie- również deptak wzdłuż plaży jest do tego przystosowany. 

Mapka

Galeria

 

Linki