Cabrera to wyspa położona na południe od Majorki. Warto tutaj przypłynąć w szczególności dla kontaktu z naturą. Cała wyspa wraz z otaczającym ją obszarem wodnym stanowi park narodowy.  Wyspa niegdyś służyła za bazę wojskową i więzienie. W zamku Es Castell mieści się muzeum. Zatoka w której się zatrzymamy i jej okolice są otwarte dla turystów, by eksplorować wnętrze wyspy należy posiadać pozwolenie. Nieopodal znajduję się błękitna grota.

 Możliwości postoju

Wewnątrz zatoki znajdują się bojki do których się cumuje, w zależności od koloru służą za bezpieczne miejsce postoju dla jachtów o różnej długości.

By tutaj stanąć należy posiadać pozwolenie na konkretną noc – warto się o nie postarać już przed rozpoczęciem czarteru w przeciwnym razie w sezonie nie będzie dla nas miejsca. W sezonie pozwolenia postoju wydawane są na okres jednego dnia. Po sezonie można tutaj zacumować nawet na tydzień.

Warunki nawigacyjne

Wejście jest oznaczone światłami, tak więc wpłynięcie nocą nie stanowi problemu. Okazało się, że numer bojki na pozwoleniu nie jest przestrzegany – trzeba znaleźć pierwszą wolną, najlepiej blisko zabudowań. Uwaga. Nie ma możliwości pobrania wody i zrobienia zakupów. WC na lądzie.

Atrakcje lądowe

Dla typowego mieszczucha nie ma tu nic ciekawego. Jeśli jednak ktoś lubi spacery, absolutnie niepowtarzalną panoramę, groty i niespotykaną florę i faunę, ciszę i spokój to można tutaj zostać na dłużej.

Podstawowym punktem wycieczki jest wspinaczka na zamek. Najlepiej wieczorem jak jest już chłodniej. Widok ze szczytu jest niepowtarzalny. W kantynie w “miasteczku” można dostać piwo, cole, sprite i lody, aż żal, że nie ma porządnej restauracji z owocami morza – na pewno wiele załóg by korzystało. Dalsze wycieczki dla wytrawnych piechurów (trzeba zabrać wodę).

Nieopodal portu znajduje się błękitna grota. Zwiedzanie- jacht w dryfie przed, a pontonem do środka. Główna atrakcja to piękna, błękitna woda – można się wykąpać.

Mapka

Galeria

Linki