Miasto niewątpliwie warte odwiedzenia, przy czym trzy dni postoju to minimum czasu w którym można zobaczyć piękny port, stare miasto o afrykańskim polocie, park Gaudiego, bazylikę Sagrada Familia, stadion Camp Nou, nie wspominając o muzeach, knajpach i dyskotekach. Najlepiej tak zaplanować czas by po lub przed rejsem pozostać tu na kilka dni. Możesz też zaplanować tu pobyt zimowy- udostępnimy Ci jacht w formie hotelu;-)

Możliwości postoju

Miasto cieszy się dwoma portami jachtowymi- pierwszy: Marina Port Vell znajduje się na południowym końcu basenu portowego. Ostatnimi laty miejsce przeznaczone wyłącznie dla megajachtów. Druga marina: Porto Olimpic (z wejściem obok wieżowca z kratownicą nośną na zewnątrz (największy na zdjęciu)  zbudowana została przy okazji olimpiady.

Przy Porto Olimpico znajduje się promenada dyskotek, dla każdego coś miłego. Nieopodal jest też duży sklep (choć nieco “zaszyty”), należy wyjść z mariny na północno-zachodnim rogu i przejść przez dwupasmówkę. Postój w Porto Olimpic : 60EUR 10m jacht W cenie woda, prąd, prysznice.

Należy pamiętać by swój pobyt zaanonsować nieco wcześniej, w sezonie może być naprawdę tłoczno.

 Warunki nawigacyjne

Do Port Vell wejście jest szerokie jak świat, uwagę należy zwrócić jedynie na statki i promy,  poza tym  bezpiecznie i zacisznie (nawet przy 8B przed główkami).

Wejście do Porto Olimpic w trudnych warunkach nieco podnosi ciśnienie – przechodzimy obok dalby i kamienistego nasypu, i wykonujemy ciasny skręt przed plażą (trochę w klimacie wejścia do Gdyni), jednak bezpiecznie, na wejściu ok. 7m głębokości. Uwaga na małe łódeczki, nie widać ich spoza falochronu. Jeśli ma dopaść Cię sztorm zdecydowanie lepiej wybrać większy i lepiej osłonięty port.

Uwaga. Ruch statków w porcie handlowym jest duży, warto to wziąć pod uwagę i “przypłynąć” z właściwej (północnej) strony. Przekraczanie podejścia, szczególnie w trudniejszych warunkach, przyspiesza bicie serca :).

Atrakcje lądowe

Eh, trudno tu czegoś nie znaleźć, od atrakcji kulturalnych po wszelakie rozrywki. Uwaga na piękności chadzające po  starym mieście niejedna z nich posiada núcleo;-)

W Porto Olimpic, w szeregu knajpek warto szukać menu promocyjnego (np. antykryzysowego). Za 15 E można najeść się, aż nadto :).

Mapka

Galeria

« z 2 »

Linki