Małe miasteczko położone w gminie Lenvik w hrabstwie Troms w Norwegii. Finnsnes położone jest w części kontynentalnej Norwegii, naprzeciwko wyspy Senj w Cieśninie Gisundet. Most Gisund łączy Finnsnes z podmiejskimi wioskami Silsand i Laukhella na wyspie Senja.

Nawigacja

Wejście wąskie i mało intuicyjne. Trzeba ominąć podłużną rafę na podejściu, a następnie wchodzić do portu praktycznie pół długości jachtu od brzegu co powoduje dziwne odczucia. Nie polecam wchodzenia w nocy ani podczas mgły. Wejście jest za wąskie na podchodzenia na samym GPSie. Warto też wchodzić na wysokiej wodzie lub z jej okolicach i obserwować echosondę. W samym basenie portowym dużo miejsca i wygodny pomost pływający dla gości zaraz na wprost.

Marina- zaplecze

W bezpośrednim sąsiedztwie kei dla gości znajduje się budynek z pralnią, ubikacjami, prysznicami. Płatność do skrzyneczki. W pobliżu market oraz sklep żeglarski z częstymi wyprzedażami. Na pomoście prąd i woda.

Atrakcje

Małe miasteczko z widoczkami. Dobra komunikacja z Tromso zarówno promowa jak i autobusowa.

 

Port zwiedził i opisał: Tomasz Strzyżewski 🙂

Mapa

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.