Turystyczne miasto na krańcu półwyspu Istria. Dłuższy postój wydaje się być marnotrawieniem czasu,warto zobaczyć rzymskie koloseum, a wokol industrial, dźwigi, suwnice, ruiny budynkow gospodarczych, w dzien dominuje zapach spawanej stali ;-)- w okolicy znajdziemy znacznie większe atrakcje. Jednak postój warto tutaj zaplanować choćby po to by zobaczyć koloseum.

Nawigacja

Przy wejściu w zatokę należy uważać na betonowy falochron po prawej burcie- jego część jest zatopiona i niektórzy adepci próbują przepływać pomiędzy- nie polecamy;-) Marina- niewielka acz w dobrym standardzie  ACI- umiejscowiona pod  koloseum w nocy daje piękny widok. Ceny umiarkowane..

Atrakcje

Przede wszystkim warto zobaczyć tu koloseum, reszta atrakcji już jest mniej ciekawa, warto więc tu przypłynąć późnym popołudniem lub wieczorem tak by zobaczyć budowlę w świetle dziennym i reflektorów. Dłuższy postój nie jest wskazany. W okolicznych restauracjach można zjeść dobrze i niedrogo. Słowem port dla prawdziwego żeglarza;-)

Mapa

Galeria

Video

Locje

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.