Dubrownik

Perła Adriatyku, miejsce dla poszukiwaczy raju na Ziemi;). Warto zjawić się tutaj już rano, by spokojnie móc zwiedzić miasto przed zaokrętowaniem. W Dubrowniku zostaniemy do następnego rana- bardzo bujne życie nocne stanowi nie lada atrakcję. Atrakcji każdego typu jest tak dużo iż warto się dobrze do zwiedzania przygotować;-)
P.S. Stojąc w porcie Gruz uwaga na silne spadowe wiatry- przy wschodzie i zachodzie słońca
Wpływając od południa uwaga również na małe wysepki- światła lubią się zlać z poświatą miasta lub też w ogóle nie świecić;-)

Nawigacja

Bez problemów.

Jeśli chcesz sie odprawić, nabrzeże po lewej stronie wpływając do portu Gruz.

Marina/ Zaplecze

Jest kilka możliwości postoju:

  • W ujściu rzeki- za mostem Marina ACI- daleko od miasta (Transport autobusem- jazda do centrum zajmuje kilkanaście minut)
  • W porcie gruz (przy starym mieście) po prawej klub żeglarski Orsan, woda prąd WC, brak prysznica, wspaniałe frutti di mare!
  • Miejska marina w Gruz została zamieniona na cumowisko luksusowych jachtów- brak możliwości postoju czymś mniejszym.
  • Możesz też popłynąć do odległego o kilka mil na północ portu  Zaton. Z reguły stanąć możesz tutaj bez kosztów (woda i prąd płatne dodatkowo).

Atrakcje

Stare miasto, które w sezonie warto zobaczyć raz- tłum bardzo zniechęca do spacerowania. Knajpa Lady Pee-pee (z taką rzeźbą rozkraczonej sikającej pani przed wejściem). Świetne jedzenie, ładny widok z tarasu na stare miasto. Polecamy również zasmakować owoców morza w jacht klubie Orsan. Można skorzystać z kolejki linowej i spojrzeć na miasto z góry;-).

Linki

Video

Galeria

dubrovnik1 dubrovnik3 dubrovnik4 dubrovnik5