Islandia jest na tyle dużym, odległym i ciekawym krajem, iż warto by spędzić tu przynajmniej dwa tygodnie. Mając zaledwie trzy dni  zachłyśniemy się największymi atrakcjami wyspy, zapraszamy na eskapadę w szybkim rytmie tętniących życiem wodospadów gejzerów, tundry i lodowca.


– – – – – – – – – – – – – – – – P L A N *- – – – – – – – – – – – – – – –

Dzień 1. (Czw), Reykjavik

Reykjavik2

Przygodę z wyspą zaczynamy od stolicy. W miarę szybko chcemy dostać się do miasta- przygotować pozostawić rzeczy w hotelu i rozpocząć raczej nocną przygodę;-) Czasu mamy niewiele- dlatego odwiedzimy kilka ciekawych klubów, i zakosztujemy życia nocnego- w końcu nie bez przyczyny zaczyna się właśnie studencki czwartek.

 

 

Dzień 2. (PT)Gejzery, kratery, wodospady

1b_Kreter_KerioPrzylatują Ci, którzy nie byli w stanie dotrzeć w czwartek.

Rano, możliwie szybko zabieramy samochód i udajemy się do złotego kręgu- wulkanicznego krateru Kerio. To najbardziej rozpoznawalne z szeregu wulkanicznych jezior regionu.

 

 

1a_Geyser-StokkurNajwiększy islandzki gejzer- Strokkur leży na geotermalnym polu  należy stanowi niebywałą atrakcję- co około 10 minut wyrzuca słup wody na wysokość trzydziestu metrów;-).

 

 

 

2_GullfossWodospad Gullfoss– wydrążony w bazaltowych skałach jest jednym z najbardziej znanych w Europie. Zwany “Złotą Wodą” w promieniach słońca daje przepiękny spektakl. Oczywiście pogody nie możemy być pewni, zagwarantować natomiast możemy, że sztormiaki w tym miejscu stanowią niezbędne wyposażenie;-)

Nocleg spędzimy na polu namiotowym w okolicy wodospadu.

 

Dzień 3 (Sob). Wodospad i Lodowiec,

Kolejny aktywny dzień, wpierw szybka przeprawa pod wodospad Skógafoss.

5_SvartifossNastępnie nieco zmieniamy krajobraz. Udajemy się do parku narodowego Skaftafell. Po krótkim i przyjemnym spacerze dotrzemy do wodospadu Svartifoss. Skaliste bazaltowe słupy wydają się być tworem precyzyjnie uformowanym w jakimś konkretnym celu…

Pewnie skorzystamy z noclegu na polu namiotowym, mając więcej czasu można by wraz z przewodnikiem udać się na lodowiec Vatnajökull . Ta atrakcja jest jednak raczej poza naszym zasięgiem czasowym;-)

 

4_JOKULSARLON-lagunaWieczorem dotrzemy do laguny lodowej. Tu też zamierzamy nocować;-)

Miejsce gdzie cieli się lód.. Tu właśnie gubią się strzępy lodowca Vatnajökull . Jeśli będziemy mieli odrobinę szczęścia i z chmur wyjrzy słońce widok nas oszołomi. Jeśli zaś szczęścia będzie nieco mniej jedynie usiądziemy z wrażenia i zachwytu;-)

Tego dnia dotrzemy jeszcze do portu  Hofn, tu czekać będzie na nas jacht;-) Zaokrętowanie zajmie nam sporo czasu- wieczorem skorzystamy z basenu na świeżym powietrzu- podgrzewanego rzecz jasna;-)

Dzień 4 (Nd). Na jacht,

W zależności od udostępnienia nam jachtu odpowiednio szybko będziemy w miejscu zaokrętowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *