Podstawowy punkt wypadowy na kontynent (najbliżej stąd do Barcelony). Poza tym jedyny port na północno – zachodnim wybrzeżu Majorki, w dodatku bardzo dobrze osłonięty. Malownicza miejscowość lecz woda przy plaży nie grzeszy czystością. Portowa część swego imiennika Soller- leżącego nieco w głębi lądu. Tu można dotrzeć zabytkowym, turystycznym tramwajem.

Nawigacja

Bezpiecznie, szerokie wejście. Port schroniony za sporą skałą (małym półwyspem). Trudno o duży rozkołys wewnątrz. Dużo miejsca na manewry w samym porcie. Mogą zdarzyć się dość silne wiatry spadowe.

Marina- zaplecze

Są dwa porty publiczny i marina. Port publiczny po prawej (pływający ponton, kilkanaście miejsc, mooringi, woda, prąd, prysznice). Marina po lewej. Alternatywa: kotwica w zatoce. Dużo jachtów tak stoi, niestety miejsca narażone na rozkołys, przy czym dno raczej trzyma.

Atrakcje

Główną atrakcję stanowi tramwaj którym można dotrzeć do miejscowości Soller ( 4 E w jedną stronę). Dalej istnieje możliwość  przesiadki na pociąg do Palmy de Mallorca.  Przejazd do stolicy zajmuje sporo czasu jednak o to właśnie chodzi- widoki zapierają dech;-) Podróż samochodem niczym nie oddaje tego efektu szczególnie jeśli wybierzemy drogę poprzez tunel. Samo Soller jest warte uwagi i spaceru po starych uliczkach. Wrócić można taksówką (8 E za kurs, powyżej 2 osób wychodzi lepiej niż tramwaj).

Samo Port de Soller jest bardzo klimatycznym miasteczkiem, z szeregiem knajpek i kawiarni. Na spacer warto wybrać się w nocy, na wzgórze skąd rozpościera się ładny widok na całą zatokę.

 

Mapa

Ankieta

Korzystaj z naszego Almanachu, planuj rejsy i podróże.

Będziemy zobowiązani jeśli zechcesz się podzielić Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsc które poznasz lepiej niż my;-). Podziel się nimi i wypełnij ankietę, dzięki Tobie kolejni żeglarze lepiej przygotują się do podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *